Foto: «Regulation.gov.uz»
• Foydalanuvchilar Yagona identifikatsiyalash tizimi yoki ijtimoiy tarmoqlar orqali avtorizatsiyadan o‘tgan holda Portal imkoniyatlaridan foyadalanishlari mumkin;
• Foydalanuvchilar uchun alohida kabinet yaratilgan, ushbu kabinetda foydalanuvchiga qo‘shimcha qulayliklar mavjud.
• Interfeys 3ta tilda yaratilganligi uchun hujjat loyihalarini bir paytning o‘zida uchta tilda joylashtirish hamda uchta tilda taklif qoldirish imkoniyati mavjud;
• Qonunchilik jarayonidagi zamonaviy tendensiyalarni inobatga olgan holda Portalda Parlament uchun alohida sahifa yaratilgan bu yerda Senat yoki Qonunchilik palatasi tomonidan yaratilayotgan qonun loyihalari joylashtiriladi;
• Foydalanuvchilar o‘z xohishlariga ko‘ra hujjatlarga o‘z takliflarini anonim tarzda qoldirishlari mumkin;
• Amaldagi qonunlar yuzasidan foydalanuvchilar o‘z taklif va fikr mulohazalarini maxsus Forumda izhor etishlari hamda o‘zaro fikr almashishlari mumkin;
• Davlat tashkilotlari uchun ham hujjatlarni joylashtirish va ular bilan ishlash tartibi soddalashtirilgan.
Yaqin kelajakda huquqiy va tashkiliy masalalar hal etilgach ushbu Portal negizidan normativ-huquqiy hujjatlar loyihlarining umumxalq muhokamasi va idoraviy kelishuv jarayonlarini bir paytning o‘zida o‘tkazish tartibini hamda «daromad va sarf-harajatlar tahlili» (cost benefit analysis) institutini joriy etish rejalashtirilgan.