Talaba Putin qo‘li tekkan ruchkani bir millionga sotishga qaror qildi
Nomi sir saqlanayotgan sochilik talaba Rossiya prezidenti Vladimir Putinning dastxati hamda davlat rahbari bir marta qo‘lini tegizgan ruchkani internetda sotishga qaror qildi. Bu haqda «Sochi24» telekanali Telegram-kanalda xabar bergan.
Xabarda yozilishicha, Rossiya yetakchisi 2014-yil 7-mart kuni Sochida Xalqaro Paralimpiya o‘yinlari ochilishi kuni o‘z imzosini qo‘ygan. «Shuningdek, Vladimir Vladimirovich Putin yozgan sharikli ruchka qo‘shib beriladi. Shundan so‘ng uni hech kim ushlamagan. U dastxat bilan birga seyfda saqlangan», — deydi muallif.
Putinning dastxati bilan qo‘li tekkan ruchka 1 million rublga baholangan. Talabaning aytishicha, bir yil oldin yaponiyalik tadbirkor eksponatni 450 ming rublga sotib olishga urinib ko‘rgan.