Uzcard va Humo yil yakuniga qadar integratsiya qilinadi
Uzcard va Humo to‘lov tizimlari o‘zaro integratsiyasi bosqichma-bosqich, jumladan 2023 yil may oyiga qadar bankomatlar hamda 2023-yil yakuniga qadar to‘lov terminallari tizimini integratsiya qilish ishlari yakunlanadi.
Bu borada Prezidentning aholi tomonidan to‘lovlarni amalga oshirishda qo‘shimcha qulayliklar yaratishga qaratilgan qarori imzolandi.
Shuningdek, Yagona g‘azna hisobvarag‘i orqali hisob-kitoblarni 24/7 rejimida onlayn tartibda amalga oshirish maqsadida Iqtisodiyot va moliya vazirligining axborot tizimi Markaziy bankning «Tezkor to‘lovlar» tizimiga integratsiya qilinadi.
Bundan tashqari, 2023-yil 1-mayga qadar muddatga Toshkent shahrida huquqiy eksperiment tariqasida virtual kassa bilan qamrab olingan savdo va xizmat ko‘rsatish shoxobchalarida naqd pul yechish xizmatini ko‘rsatish amaliyoti joriy etiladi.