Toshkentda «Ot sporti paradi» munosabati bilan transport vositalari harakati cheklanadi
5-iyul kuni «Ot sporti paradi»  o‘tkazilishi munosabati bilan soat 19:00dan 21:00gacha A.Temur shoh ko‘chasining A.Temur hiyoboni aylanma yo‘lidagi qismida barcha turdagi transport vositalari harakati cheklanadi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabar berib o‘tdi.
Shuningdek, 6-iyul kuni «Ommaviy yurish marafoni»ni o‘tkazilishi munosabati bilan soat 07:00dan 08:00gacha «Xalqlar do‘stligi»  maydonidan I.Karimov ko‘chasi bo‘ylab I.Karimov ko‘chasi va Afrosiyob ko‘chasi kesishmasigacha, mazkur kesishmadan Olmazor ko‘chasining O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasigacha bo‘lgan qismida barcha turdagi transport vositalari harakati vaqtincha cheklanadi.