Pirotexnika sabab oltita xonadonda yong‘in yuzaga keldi – IIV
O‘zbekistonda Yangi yil mavsumi vaqtida pirotexnika vositalaridan foydalanish oqibatida 120 dan ortiq odam jarohat olgan, oltita xonadonda yong‘in yuzaga kelgan. Bu haqda IIV matbuot kotibi Shohrux G‘iyosov fuqarolarga yo‘llagan murojaatida ma’lum qildi.
Uning qayd etishicha, 12 million donadan ortiq pirotexnika mahsulotlari musodara qilingan, 258 kishi ma’muriy, 17 kishi esa jinoiy javobgarlikka tortilgan. Shuningdek, yana 1048 ta holat bo‘yicha hujjatlar sudlarga va boshqa organlarga qonuniy chora ko‘rish uchun yo‘naltirilgan.