Шавкат Мирзиёев «Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоларини тайинлаш тўғрисида»ги Фармонни имзолади. Унга кўра қуйидагилар сенаторликка сайланди:
1. Аюпов Шавкат Абдуллаевич — Ўз.Р. Фанлар академияси В.И.Романовский номидаги Математика институти директори.
2. Боситхонова Элмира Иркиновна — Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари — Ўзбекистон Хотин-қизлар қўмитаси раиси.
3. Рафиқов Қудратилла Мирсагатович — Ўзбекистон Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши раиси.
4. Раҳмонқулов Мир-Акбар Хожи-Акбарович — Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институти директорининг биринчи ўринбосари.
5. Саидов Сирожиддин Салоҳович — Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси раиси.
6. Сайфуллаев Бахтиёр — Ўзбекистон Республикаси маданият вазири — Ўзбекистон давлат консерваторияси ректори.
7. Санақулов Қувондиқ — «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонаси бош директори.
8. Сафоев Содиқ Солиҳович — Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раисининг биринчи ўринбосари.
9. Саъдуллаев Алишер Зафар ўғли — Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёшлар, фан, таълим, соғлиқни сақлаш, маданият ва спорт масалалари бўйича маслаҳатчисининг биринчи ўринбосари.
10. Турдиев Содиқжон — Ўзбекистон фахрийларининг ижтимоий фаолиятини қўллаб-қувватлаш «Нуроний» жамғармаси бошқаруви раиси.
11. Ходжиматов Минҳожиддин Мирзажанович — Республика Маънавият ва маърифат маркази раҳбари.
12. Худойбергенов Турсинхон Айдарович — Ўзбекистон Республикаси Президенти маслаҳатчиси.
13. Юлдашев Беҳзод Содиқович — Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси президенти
Кеча республиканинг барча вилоятлари, Тошкент шаҳри ҳамда Қорақалпоғистонда Олий Мажлис Сенати аъзоларини сайлаш жараёни бўлиб ўтиб, Ўзбекистоннинг янги сенаторлари номи маълум қилинганди.